Kyllikki Salmenhaara

(Finland, 1915-1981)
Kyllikki Salmenhaara
(Finland, 1915-1981)

KYLLIKKI SALMENHAARA, GRAAL VAS. Sign. Riihimäen lasi Oy 1945.

Klart glas, dekor av sjögräs, bubblor och fiskar i guld. Höjd 15,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
930
10 667
973
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
10 nov 2015 17:48
930 EUR
10 nov 2015 17:47
910 EUR
10 nov 2015 17:47
910 EUR
10 nov 2015 17:47
810 EUR
10 nov 2015 17:47
790 EUR
10 nov 2015 17:47
730 EUR
10 nov 2015 17:47
710 EUR
8 nov 2015 15:29
620 EUR
8 nov 2015 10:04
600 EUR
28 okt 2015 19:09
500 EUR
22 okt 2015 20:13
400 EUR
22 okt 2015 14:33
200 EUR