Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

KERTTU NURMINEN, DEKORATIONSFAT. Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 1984.

Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö 1984. Sandblästrad dekor av blomma mot orange och gul målad fond. Diameter 46,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
700
8 029
733
Utropspris
900 EUR
Budhistorik (6 bud)
6 nov 2015 17:59
700 EUR
6 nov 2015 17:59
600 EUR
29 okt 2015 18:44
500 EUR
28 okt 2015 15:53
350 EUR
26 okt 2015 21:38
110 EUR
19 okt 2015 16:46
100 EUR