Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 9222. Tillverkad av Idman. 1900-talets mitt.

Vitmålad metall och mässing. Höjd 41 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
820
8 561
928
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (23 bud)
11
9 nov 2015 16:13
820 EUR
12
9 nov 2015 16:12
800 EUR
11
9 nov 2015 16:12
799 EUR
11
9 nov 2015 16:11
775 EUR
12
9 nov 2015 16:11
755 EUR
11
9 nov 2015 16:10
730 EUR
12
9 nov 2015 16:10
710 EUR
11
9 nov 2015 16:10
701 EUR
12
9 nov 2015 16:10
621 EUR
11
9 nov 2015 16:10
601 EUR
11
9 nov 2015 16:08
480 EUR
10
9 nov 2015 16:08
460 EUR
10
9 nov 2015 15:20
420 EUR
9
8 nov 2015 9:55
400 EUR
4 nov 2015 17:36
380 EUR
8
3 nov 2015 16:09
360 EUR
23 okt 2015 21:13
333 EUR
20 okt 2015 20:15
290 EUR
20 okt 2015 18:21
250 EUR
19 okt 2015 23:51
132 EUR
19 okt 2015 22:15
90 EUR
19 okt 2015 21:26
60 EUR
19 okt 2015 21:02
30 EUR