Michael Schilkin

(Finland, 1900-1962)
Michael Schilkin
(Finland, 1900-1962)

MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Lejonunge. Sign. M. Schilkin, Arabia. 1940-tal.

Celadonglaserad. Längd 44 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
7 111
80 568
7 419
Utropspris
6 000 EUR
Budhistorik (30 bud)
11
8 nov 2015 17:03
7 111 EUR
10
8 nov 2015 17:03
7 106 EUR
11
8 nov 2015 17:03
6 906 EUR
10
8 nov 2015 17:02
6 903 EUR
11
8 nov 2015 17:02
6 703 EUR
10
8 nov 2015 17:01
6 701 EUR
11
8 nov 2015 17:01
6 501 EUR
10
8 nov 2015 17:00
6 301 EUR
11
8 nov 2015 17:00
6 101 EUR
10
8 nov 2015 17:00
6 050 EUR
11
8 nov 2015 16:58
5 850 EUR
10
8 nov 2015 16:58
5 650 EUR
11
8 nov 2015 16:57
5 450 EUR
10
8 nov 2015 16:57
5 250 EUR
11
8 nov 2015 16:55
5 050 EUR
10
8 nov 2015 16:45
4 850 EUR
9
6 nov 2015 21:33
4 533 EUR
6 nov 2015 18:01
4 333 EUR
9
6 nov 2015 10:28
4 100 EUR
8
3 nov 2015 8:38
3 900 EUR
2 nov 2015 23:00
3 700 EUR
2 nov 2015 9:32
3 600 EUR
31 okt 2015 20:55
1 000 EUR
23 okt 2015 13:38
720 EUR
23 okt 2015 12:05
700 EUR
23 okt 2015 10:17
560 EUR
21 okt 2015 20:22
540 EUR
20 okt 2015 11:03
520 EUR
20 okt 2015 10:56
500 EUR
19 okt 2015 19:43
30 EUR