Kuutti Lavonen

(Finland, Född 1960)
Kuutti Lavonen
(Finland, Född 1960)

KUUTTI LAVONEN, JESUS FALLER FÖR TREDJE GÅNGEN.

Signerad och daterad 2008. Blandteknik 107x78 cm.

Proveniens

Inköpt av konstnären.

Kuutti Lavonen och Osmo Rauhala, Skisser till S:t Olofs kyrka i Tyrvis, Finlands Nationalmuseum 2010.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
3 701
39 009
4 235
Utropspris
4 500 EUR
Budhistorik (8 bud)
10 nov 2015 16:58
3 701 EUR
10 nov 2015 16:58
3 601 EUR
10 nov 2015 14:41
3 500 EUR
5 nov 2015 17:28
2 500 EUR
28 okt 2015 9:06
2 300 EUR
22 okt 2015 19:44
1 000 EUR
21 okt 2015 17:27
300 EUR
21 okt 2015 11:40
30 EUR