IKON, tempera på pannå samt BASMA i mässing, Ryssland 1600-talets sista tredjedel.

Den heliga Treenigheten. Storlek 31x27 cm.

Slitage, skador, smärre lagningar.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
6 400
73 024
6 657
Utropspris
8 000 EUR
Budhistorik (3 bud)
4 dec 2015 8:37
6 400 EUR
29 nov 2015 15:42
5 200 EUR
26 nov 2015 21:26
5 000 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977