STOLAR ETT PAR, gustavianska 1700-talets slut, Lindome

Förgyllda, bredd 47 cm, sitthöjd 46 cm, rygg höjd 93 cm

Mycket sliten förgyllning, slitage, senare förstärkningar, fläckar på klädseln.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
560
6 227
591
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (12 bud)
8 dec 2015 17:10
560 EUR
8 dec 2015 17:10
540 EUR
8 dec 2015 16:47
520 EUR
8 dec 2015 16:47
500 EUR
8 dec 2015 16:47
470 EUR
8 dec 2015 16:47
450 EUR
7 dec 2015 18:37
420 EUR
3 dec 2015 16:33
400 EUR
26 nov 2015 15:28
185 EUR
26 nov 2015 13:30
150 EUR
25 nov 2015 15:36
110 EUR
24 nov 2015 23:20
100 EUR