LAMPETTER ETT PAR, gustavianska 1700-tal

Oval form med rosettkrön. Ljushållare i mässing för ett ljus. Höjd 57 cm, bredd 36 cm.

Bruksslitage, sprickor och skador

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
3 720
42 668
3 893
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (34 bud)
9 dec 2015 17:00
3 720 EUR
8
9 dec 2015 16:59
3 620 EUR
9 dec 2015 16:59
3 600 EUR
9 dec 2015 16:56
3 520 EUR
8
9 dec 2015 16:56
3 420 EUR
9 dec 2015 16:53
3 320 EUR
9 dec 2015 16:53
3 220 EUR
9 dec 2015 16:52
3 120 EUR
9 dec 2015 16:52
3 020 EUR
9 dec 2015 12:54
2 600 EUR
9 dec 2015 12:54
2 500 EUR
9 dec 2015 12:47
2 300 EUR
9 dec 2015 12:47
2 200 EUR
9 dec 2015 12:45
2 100 EUR
9 dec 2015 12:45
2 000 EUR
9 dec 2015 12:36
1 900 EUR
9 dec 2015 11:54
1 850 EUR
9 dec 2015 11:32
1 800 EUR
9 dec 2015 11:32
1 800 EUR
9 dec 2015 11:32
1 750 EUR
9 dec 2015 11:32
1 700 EUR
9 dec 2015 11:27
1 650 EUR
8 dec 2015 14:15
1 600 EUR
3 dec 2015 5:14
1 550 EUR
3 dec 2015 5:14
1 500 EUR
27 nov 2015 21:32
1 300 EUR
27 nov 2015 21:32
1 250 EUR
27 nov 2015 21:32
1 200 EUR
27 nov 2015 21:32
1 150 EUR
27 nov 2015 21:31
1 100 EUR
27 nov 2015 21:31
1 050 EUR
27 nov 2015 4:53
1 000 EUR
27 nov 2015 4:53
980 EUR
24 nov 2015 12:33
900 EUR