MJÖLKKANNA, silver, Granfelt, Borgå 1810, vikt 148 g.

Sengustaviansk. Stämplad en krona utan årsbokstav. Invändigt förgylld. Längd 17 cm.

Obetydligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
900
9 486
1 030
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (48 bud)
8 dec 2015 17:13
900 EUR
8 dec 2015 17:12
880 EUR
8 dec 2015 17:12
860 EUR
8 dec 2015 17:12
850 EUR
8 dec 2015 17:11
840 EUR
8 dec 2015 17:10
820 EUR
8 dec 2015 17:10
800 EUR
8 dec 2015 17:10
800 EUR
8 dec 2015 17:10
780 EUR
8 dec 2015 17:09
760 EUR
8 dec 2015 17:09
750 EUR
8 dec 2015 17:08
740 EUR
8 dec 2015 17:08
720 EUR
8 dec 2015 17:06
700 EUR
8 dec 2015 17:06
690 EUR
8 dec 2015 17:00
670 EUR
8
8 dec 2015 16:59
650 EUR
8 dec 2015 16:59
650 EUR
8
8 dec 2015 16:59
620 EUR
8 dec 2015 16:59
600 EUR
8
8 dec 2015 16:58
570 EUR
8 dec 2015 16:58
550 EUR
8
8 dec 2015 16:58
530 EUR
8 dec 2015 16:56
510 EUR
8
8 dec 2015 16:56
490 EUR
8 dec 2015 16:56
470 EUR
8
8 dec 2015 16:51
450 EUR
8 dec 2015 16:31
430 EUR
9
8 dec 2015 16:31
420 EUR
8 dec 2015 16:01
400 EUR
8
8 dec 2015 15:54
380 EUR
8 dec 2015 15:54
360 EUR
8
8 dec 2015 15:54
360 EUR
8 dec 2015 15:54
340 EUR
8
8 dec 2015 15:54
320 EUR
8 dec 2015 15:34
300 EUR
8 dec 2015 8:13
280 EUR
7 dec 2015 21:23
260 EUR
7 dec 2015 21:11
240 EUR
7 dec 2015 14:34
220 EUR
7 dec 2015 14:34
200 EUR
7 dec 2015 14:34
200 EUR
7 dec 2015 9:58
190 EUR
6 dec 2015 16:20
180 EUR
3 dec 2015 19:01
170 EUR
30 nov 2015 20:38
160 EUR
30 nov 2015 10:14
150 EUR
30 nov 2015 8:17
50 EUR