CASOLETTER ETT PAR, brons och marmor, Frankrike 1800-talets andra hälft

Svängbara till ljusstakar. Dekorerad med girlanger och bockhuvuden på tripod fot med klövavslutning. Pärlkant runt fotplattan. Höjd ca 28 cm.

Bruksslitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

540
5 692
618
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (10 bud)
9 dec 2015 12:59
540 EUR
8 dec 2015 18:13
520 EUR
8 dec 2015 17:24
500 EUR
7 dec 2015 20:10
480 EUR
29 nov 2015 19:11
420 EUR
29 nov 2015 17:50
400 EUR
28 nov 2015 15:24
320 EUR
25 nov 2015 10:26
300 EUR
24 nov 2015 23:33
220 EUR
24 nov 2015 17:02
200 EUR