SOFFA, empire, 1800-talets början

Mahogny fanerad med stoppad rygg och sitts. Längd 250 cm, djup 76 cm, höjd 125 cm.

Bruksslitage

Proveniens

Släkten Hisinger från Fagervik gård, sedan i arv inom ätten Jägerskiöld.

Klubbat pris
700
8 029
733
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
10 dec 2015 16:02
700 EUR
8 dec 2015 16:26
650 EUR
1 dec 2015 9:49
550 EUR
25 nov 2015 8:07
400 EUR