Aukusti Uotila

(Finland, 1858-1886)
Aukusti Uotila
(Finland, 1858-1886)

AUKUSTI UOTILA, "MÅNSKEN".

Sign. A. U. samt a tego märkt Uotila. Olja på duk 41x33,5 cm.

Aune Lindström: Aukusti Uotila nr 88, bild sid 81.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

13 000
149 110
13 605
Utropspris
15 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
10 dec 2015 16:31
13 000 EUR
10 dec 2015 8:44
12 500 EUR
9 dec 2015 19:02
12 000 EUR
9 dec 2015 14:56
11 800 EUR
8 dec 2015 19:35
11 000 EUR
8 dec 2015 19:12
10 700 EUR
8 dec 2015 11:11
10 500 EUR