BUDDHA, brännförgylld mässing, 1800-tal

Förgylld brons. Shakyamuni Buddha sittande i dhyanasana på en dubbel lotusbas. Höjd 10,5 cm.

Slitage

Klubbat pris
2 300
26 059
2 400
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (34 bud)
8 dec 2015 17:34
2 300 EUR
8
8 dec 2015 17:34
2 200 EUR
8 dec 2015 17:34
2 000 EUR
8
8 dec 2015 17:34
1 950 EUR
8 dec 2015 14:38
1 850 EUR
8 dec 2015 14:38
1 800 EUR
8 dec 2015 14:38
1 800 EUR
7 dec 2015 21:06
1 600 EUR
7 dec 2015 14:23
1 550 EUR
7 dec 2015 14:22
1 500 EUR
7 dec 2015 14:22
1 450 EUR
7 dec 2015 14:22
1 400 EUR
7 dec 2015 14:22
1 350 EUR
5 dec 2015 19:11
1 300 EUR
4 dec 2015 14:27
1 250 EUR
4 dec 2015 14:27
1 200 EUR
4 dec 2015 14:27
1 150 EUR
4 dec 2015 14:27
1 100 EUR
27 nov 2015 22:50
1 050 EUR
27 nov 2015 22:50
1 000 EUR
27 nov 2015 22:50
1 000 EUR
26 nov 2015 23:46
920 EUR
26 nov 2015 23:46
900 EUR
26 nov 2015 23:45
820 EUR
26 nov 2015 23:45
800 EUR
26 nov 2015 23:45
720 EUR
26 nov 2015 23:45
700 EUR
26 nov 2015 23:44
620 EUR
26 nov 2015 23:44
600 EUR
26 nov 2015 23:44
570 EUR
26 nov 2015 23:44
550 EUR
25 nov 2015 18:52
500 EUR
25 nov 2015 15:03
250 EUR
24 nov 2015 19:17
30 EUR