BÄGARE, Fredrik Dammert, Helsingfors 1722-55, vikt 144 g.

Karolinsk form med förgylld fot och kant, graverat ägarmonogram, höjd 11 cm.

Bruksslitage

Klubbat pris
1 600
18 352
1 674
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
9 dec 2015 8:57
1 600 EUR
9 dec 2015 8:57
1 500 EUR
4 dec 2015 21:44
1 000 EUR
3 dec 2015 16:27
220 EUR
3 dec 2015 0:05
200 EUR
26 nov 2015 21:22
100 EUR