Paul Bril

(Belgien, 1554-1626)
Paul Bril
(Belgien, 1554-1626)

PAUL BRILL, SKILDRING AV VARDAGSLIV.

Olja på duk 43x62 cm.

Ytsmuts, färgbortfall, lagningar.

Proveniens

Tillhört Eero Järnefelts samling.

Johanna Kiuru: Bernhardsgatan 5, 1996.

Klubbat pris
4 700
53 909
4 919
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
10 dec 2015 17:44
4 700 EUR
10 dec 2015 17:44
4 500 EUR
10 dec 2015 17:42
4 212 EUR
10 dec 2015 17:41
4 012 EUR
10 dec 2015 17:41
4 000 EUR
10 dec 2015 17:39
3 600 EUR
10 dec 2015 17:39
3 500 EUR
10 dec 2015 17:39
3 312 EUR
10 dec 2015 17:39
3 212 EUR
10 dec 2015 17:38
3 100 EUR
10 dec 2015 17:38
3 000 EUR
10 dec 2015 17:38
2 650 EUR
10 dec 2015 17:38
2 550 EUR
10 dec 2015 17:38
2 500 EUR
10 dec 2015 17:38
2 405 EUR
10 dec 2015 17:36
2 305 EUR
10 dec 2015 13:54
2 205 EUR
10 dec 2015 13:54
2 200 EUR
3 dec 2015 5:13
2 000 EUR
27 nov 2015 19:21
1 250 EUR
27 nov 2015 6:25
1 200 EUR
26 nov 2015 7:08
200 EUR