Thorsten Waenerberg

(Finland, 1846-1917)
Thorsten Waenerberg
(Finland, 1846-1917)

THORSTEN WAENERBERG, UTSIKT MOT VIBORG.

Sign. 1906. Olja på duk 43x66 cm.

Restaurerad, sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konstnär

Klubbat pris
4 200
48 174
4 395
Utropspris
3 200 EUR
Budhistorik (12 bud)
10 dec 2015 6:01
4 200 EUR
10 dec 2015 6:00
4 000 EUR
10 dec 2015 6:00
4 000 EUR
10 dec 2015 5:31
3 850 EUR
10 dec 2015 5:31
3 750 EUR
9 dec 2015 17:56
3 700 EUR
9 dec 2015 17:56
3 600 EUR
8 dec 2015 18:42
3 350 EUR
8 dec 2015 9:06
3 250 EUR
8 dec 2015 9:06
3 250 EUR
28 nov 2015 14:32
2 500 EUR
25 nov 2015 1:50
1 100 EUR