MINIATYRBYRÅ, rokoko ca 1770, Sverige

Rikligt dekorerad med intarsia av olika träslag. Bronsbeslag. Höjd 28 cm, bredd 42,5 cm, djup ca 22 cm.

Fanerbortfall och slitage, små skador, senare nyckel

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 750
20 073
1 831
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (30 bud)
9
10 dec 2015 16:37
1 750 EUR
10
10 dec 2015 16:37
1 750 EUR
9
10 dec 2015 16:36
1 700 EUR
10
10 dec 2015 16:36
1 650 EUR
9
10 dec 2015 16:36
1 600 EUR
10
10 dec 2015 16:36
1 550 EUR
9
10 dec 2015 16:35
1 500 EUR
10
10 dec 2015 16:33
1 450 EUR
9
10 dec 2015 16:32
1 400 EUR
10
10 dec 2015 16:32
1 350 EUR
9
10 dec 2015 16:31
1 250 EUR
10
10 dec 2015 16:30
1 200 EUR
9
10 dec 2015 16:28
1 150 EUR
8
10 dec 2015 16:28
1 100 EUR
9
10 dec 2015 16:28
1 100 EUR
8
8 dec 2015 17:28
1 050 EUR
8 dec 2015 17:28
1 000 EUR
8
8 dec 2015 17:26
980 EUR
8 dec 2015 17:26
960 EUR
8
8 dec 2015 17:25
940 EUR
8 dec 2015 17:25
920 EUR
8
8 dec 2015 15:04
900 EUR
5 dec 2015 8:20
880 EUR
2 dec 2015 19:29
720 EUR
28 nov 2015 18:01
700 EUR
27 nov 2015 10:57
670 EUR
26 nov 2015 11:59
650 EUR
25 nov 2015 9:41
620 EUR
24 nov 2015 20:38
520 EUR
24 nov 2015 9:19
500 EUR