SKÅL, silver, biedermeier, Ryssland, St:Petersburg 1820-tal.

Invändigt förgylld. Kontrollmästare Alexandr Jashinov 1795-1826. Höjd 11 cm. Diameter 16,5 cm. Vikt 442 g.

Obetydligt slitage, foten med buckla.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
555
6 255
585
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
8 dec 2015 15:18
555 EUR
8 dec 2015 15:18
550 EUR
8 dec 2015 15:05
530 EUR
8 dec 2015 15:04
510 EUR
8 dec 2015 15:04
510 EUR
8 dec 2015 11:54
460 EUR
8 dec 2015 11:52
450 EUR
24 nov 2015 0:36
440 EUR
24 nov 2015 0:36
420 EUR
24 nov 2015 0:34
400 EUR
24 nov 2015 0:34
380 EUR
24 nov 2015 0:34
360 EUR
24 nov 2015 0:34
340 EUR
23 nov 2015 20:18
320 EUR
21 nov 2015 18:19
300 EUR
21 nov 2015 13:15
60 EUR
21 nov 2015 10:51
50 EUR