TALLRIK, porslin, Nikolai II:s tid (1868-1918). Kejserliga Porslinsmanufakturen i St. Petersburg år 1905.

I fyra fält purpurfärgade landskap mot vit fond, förgylld brätten med rocaille-kartuscher. Diam. 24,5 cm.

Obetydligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
790
8 951
824
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (24 bud)
8 dec 2015 16:02
790 EUR
8 dec 2015 16:02
770 EUR
8 dec 2015 16:02
750 EUR
8 dec 2015 16:02
730 EUR
8 dec 2015 16:02
710 EUR
8 dec 2015 16:02
690 EUR
8 dec 2015 16:02
670 EUR
8 dec 2015 16:02
650 EUR
8 dec 2015 5:59
630 EUR
8 dec 2015 5:59
610 EUR
7 dec 2015 16:48
590 EUR
7 dec 2015 16:48
570 EUR
7 dec 2015 16:48
550 EUR
7 dec 2015 16:48
530 EUR
7 dec 2015 16:48
510 EUR
7 dec 2015 16:48
490 EUR
7 dec 2015 16:48
470 EUR
7 dec 2015 16:48
450 EUR
7 dec 2015 16:47
430 EUR
7 dec 2015 16:47
410 EUR
7 dec 2015 16:47
390 EUR
7 dec 2015 16:47
370 EUR
6 dec 2015 9:59
350 EUR
26 nov 2015 14:40
200 EUR