KARTA, hondius 1600-talets mitt , 1700-tal.

Karta över Skandinavien. Handkolorerad, "Suceia, Norvegiae et Daniae, nova tabula". 47x55 cm.

Gulnader, fläckar, ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
430
4 932
450
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (18 bud)
10 dec 2015 20:28
430 EUR
10 dec 2015 19:43
410 EUR
10 dec 2015 19:43
400 EUR
10 dec 2015 19:35
390 EUR
10 dec 2015 17:14
370 EUR
9
10 dec 2015 12:43
350 EUR
8
10 dec 2015 9:11
330 EUR
9 dec 2015 17:15
310 EUR
8
9 dec 2015 16:53
290 EUR
6 dec 2015 9:38
270 EUR
2 dec 2015 10:07
250 EUR
30 nov 2015 17:27
220 EUR
29 nov 2015 17:05
200 EUR
28 nov 2015 10:30
167 EUR
27 nov 2015 21:46
104 EUR
26 nov 2015 22:10
99 EUR
26 nov 2015 21:35
86 EUR
26 nov 2015 17:18
80 EUR