SKÅL, silver, Wiborg, Carl Christian Forsman, gjord 1753-1758

Rokoko, driven dekor med rocailer. Stämplad med Wiborgs stadstämpel och mästarstämpel. Åldermansranka. Höjd 7,7 cm, diameter 15 cm.

Tidsenligt slitage

Klubbat pris
5 500
63 085
5 756
Utropspris
7 500 EUR
Budhistorik (2 bud)
9 dec 2015 8:55
5 500 EUR
30 nov 2015 8:20
4 500 EUR