OFFICERSSABEL. Rysk m-1881/1909.

Mässings fäste med gravyr "för tapperhet". Kappa med Nikolai II monogram samt pommel med S:t Anne-tecken. Längd 104 cm. Klinga 85,5 cm.

Skador på kaveln och S:t Anne-tecken, sedvanligt slitage.

Klubbat pris
4 000
45 640
4 160
Utropspris
5 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
12
9 dec 2015 16:07
4 000 EUR
12
9 dec 2015 16:06
3 500 EUR
12
9 dec 2015 16:06
3 400 EUR
12
9 dec 2015 16:06
3 200 EUR
11
9 dec 2015 16:04
2 200 EUR
10
9 dec 2015 16:00
2 000 EUR
26 nov 2015 11:52
1 200 EUR
9
26 nov 2015 10:39
1 100 EUR
8
25 nov 2015 18:48
1 050 EUR
25 nov 2015 18:46
1 000 EUR
25 nov 2015 17:06
500 EUR
25 nov 2015 16:52
450 EUR
25 nov 2015 13:12
400 EUR
25 nov 2015 9:35
111 EUR
25 nov 2015 6:18
40 EUR
24 nov 2015 21:09
30 EUR