Björk och björkfanerade. Stolar 6 st, ett par karmstolar, bord och soffa. Soffans längd 266, djup 65 cm, höjd 89,5 cm. Bordets storlek 117x62 cm. höjd 76 cm.
Bruksslitage
Möjligen gjort i Åbo
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.