MÖBLEMANG, Biedermeier/Karl Johan 1800-talets första hälft

Björk och björkfanerade. Stolar 6 st, ett par karmstolar, bord och soffa. Soffans längd 266, djup 65 cm, höjd 89,5 cm. Bordets storlek 117x62 cm. höjd 76 cm.

Bruksslitage

Möjligen gjort i Åbo

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
820
9 405
858
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
9 dec 2015 14:39
820 EUR
5 dec 2015 9:19
800 EUR
3 dec 2015 8:30
750 EUR
1 dec 2015 9:42
720 EUR
26 nov 2015 13:32
520 EUR
25 nov 2015 18:13
500 EUR
25 nov 2015 8:05
400 EUR