Arne Jones E1299

Heikki Orvola

(Finland, Född 1943)
Heikki Orvola
(Finland, Född 1943)

HEIKKI ORVOLA, GLASSKULPTUR. Sign. Heikki Orvola, Nuutajärvi Notsjö 1994.

I formblåst och gjutet glas. Höjd 31,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Heikki Orvola: craft design. Mirja Orvola, Kustannus Pohjoinen, 2000, isbn 951-749-335-5.
Compare images and text for pages 126-128.

1 400
14 756
1 602
Utropspris
2 500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
22 mar 2016 16:05
1 400 EUR
22 mar 2016 11:34
1 300 EUR
14 mar 2016 12:59
900 EUR
14 mar 2016 11:29
720 EUR
10 mar 2016 15:12
700 EUR