Ettore Sottsass

(Italien, 1917-2007)
Ettore Sottsass
(Italien, 1917-2007)

ETTORE SOTTSASS, GLASSKULPTUR. Sign. Venini 2003 Ettore Sottsass.

Tvådelad, grönt och orange glas. Höjd 25 cm, diam. 26,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
936
10 549
977
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
22 mar 2016 16:47
936 EUR
22 mar 2016 16:47
916 EUR
22 mar 2016 16:41
910 EUR
22 mar 2016 16:41
890 EUR
22 mar 2016 16:40
870 EUR
22 mar 2016 16:40
850 EUR
21 mar 2016 22:08
830 EUR
21 mar 2016 22:08
810 EUR
21 mar 2016 22:07
735 EUR
21 mar 2016 22:07
715 EUR
21 mar 2016 8:37
320 EUR
21 mar 2016 8:33
300 EUR
19 mar 2016 17:48
200 EUR
17 mar 2016 12:28
130 EUR
15 mar 2016 9:36
100 EUR
11 mar 2016 7:12
35 EUR
11 mar 2016 6:56
30 EUR