Ettore Sottsass

(Italien, 1917-2007)
Ettore Sottsass
(Italien, 1917-2007)

ETTORE SOTTSASS, GLASSKULPTUR. Sign. Venini 2003 Ettore Sottsass.

Tvådelad, grönt och orange glas. Höjd 25 cm, diam. 26,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
936
9 865
1 071
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
22 mar 2016 16:47
936 EUR
22 mar 2016 16:47
916 EUR
22 mar 2016 16:41
910 EUR
22 mar 2016 16:41
890 EUR
22 mar 2016 16:40
870 EUR
22 mar 2016 16:40
850 EUR
21 mar 2016 22:08
830 EUR
21 mar 2016 22:08
810 EUR
21 mar 2016 22:07
735 EUR
21 mar 2016 22:07
715 EUR
21 mar 2016 8:37
320 EUR
21 mar 2016 8:33
300 EUR
19 mar 2016 17:48
200 EUR
17 mar 2016 12:28
130 EUR
15 mar 2016 9:36
100 EUR
11 mar 2016 7:12
35 EUR
11 mar 2016 6:56
30 EUR