Madeleine Pyk – en samling F769

Kaj Stenvall

(Finland, Född 1951)
Kaj Stenvall
(Finland, Född 1951)

KAJ STENVALL, "RYTMEN I LJUS (OCH BYXORNA PÅ)".

Sign. 1998. Olja på duk 90x120 cm.

Proveniens

Draaman lait, etäinen lämpö

Etäinen lämpö, Lahden taidemuseo 1998. Draaman lait, Konsthallen 2000.

Konstnär

Klubbat pris
3 600
37 908
4 134
Utropspris
4 500 EUR
Budhistorik (4 bud)
20 apr 2016 22:30
3 600 EUR
18 apr 2016 13:07
3 500 EUR
18 apr 2016 12:04
2 700 EUR
18 apr 2016 11:28
2 500 EUR