Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö, sent 1940-tal.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 41,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

1 900
21 793
1 988
Utropspris
3 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
26 apr 2016 18:39
1 900 EUR
26 apr 2016 18:38
1 850 EUR
8
26 apr 2016 18:35
1 800 EUR
26 apr 2016 18:13
1 700 EUR
22 apr 2016 23:34
1 400 EUR
21 apr 2016 12:19
1 200 EUR
20 apr 2016 21:41
520 EUR
19 apr 2016 9:15
500 EUR
18 apr 2016 21:54
410 EUR
18 apr 2016 20:29
320 EUR
18 apr 2016 14:59
300 EUR