Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, KERAMIKKORG. Sign. GT, Finland 1918.

Växtmotiv på bruntonat botten, glaserad. Höjd 22 cm.

En kantskada och sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
600
6 324
687
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (3 bud)
26 apr 2016 16:46
600 EUR
26 apr 2016 16:44
400 EUR
25 apr 2016 21:01
100 EUR