Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA. Tillverkare Orno. 1960-tal.

Polerad mässing, lampfoten klädd i svart läder. Höjd 52 cm.

Tygskärm saknas. Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
560
6 345
584
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (12 bud)
8
25 apr 2016 10:17
560 EUR
25 apr 2016 10:17
543 EUR
25 apr 2016 10:14
540 EUR
25 apr 2016 10:14
520 EUR
25 apr 2016 10:08
390 EUR
25 apr 2016 10:08
370 EUR
25 apr 2016 5:23
350 EUR
24 apr 2016 20:36
180 EUR
24 apr 2016 18:04
130 EUR
19 apr 2016 20:44
120 EUR
19 apr 2016 13:25
60 EUR
18 apr 2016 12:26
50 EUR