Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.

Polerad mässing. Trädetalj på skaftet. Höjd 36 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
4 600
48 024
5 203
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (29 bud)
8
26 apr 2016 19:04
4 600 EUR
26 apr 2016 19:03
4 400 EUR
8
26 apr 2016 19:03
4 200 EUR
26 apr 2016 19:01
4 000 EUR
8
26 apr 2016 19:01
3 900 EUR
26 apr 2016 19:00
3 800 EUR
8
26 apr 2016 19:00
3 700 EUR
26 apr 2016 18:59
3 600 EUR
8
26 apr 2016 18:59
3 600 EUR
26 apr 2016 18:58
3 500 EUR
26 apr 2016 18:58
3 400 EUR
26 apr 2016 18:57
3 300 EUR
26 apr 2016 18:56
3 200 EUR
26 apr 2016 18:55
3 100 EUR
26 apr 2016 18:55
3 000 EUR
26 apr 2016 18:55
2 900 EUR
8
26 apr 2016 18:54
2 900 EUR
26 apr 2016 18:35
2 800 EUR
26 apr 2016 18:08
2 700 EUR
23 apr 2016 15:33
2 600 EUR
22 apr 2016 19:52
1 650 EUR
21 apr 2016 22:48
1 600 EUR
21 apr 2016 19:05
1 500 EUR
21 apr 2016 18:48
1 450 EUR
19 apr 2016 17:21
1 400 EUR
18 apr 2016 22:36
1 200 EUR
18 apr 2016 20:25
700 EUR
18 apr 2016 20:00
400 EUR
18 apr 2016 14:39
50 EUR