Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy. 1970-tal.

Gul (cerium) fasetterad kristall. Diam. 21,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
320
3 642
340
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (9 bud)
22 apr 2016 21:39
320 EUR
22 apr 2016 21:39
300 EUR
21 apr 2016 19:58
220 EUR
21 apr 2016 19:58
200 EUR
21 apr 2016 16:51
131 EUR
21 apr 2016 16:51
121 EUR
20 apr 2016 10:14
110 EUR
18 apr 2016 22:12
100 EUR
18 apr 2016 13:09
50 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

13. Eva Englund, vas, "Prinsessan", glas, graal, Orrefors 1988.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
Fair warning
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK