Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy. 1970-tal.

Gul (cerium) fasetterad kristall. Diam. 21,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
320
3 626
334
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (9 bud)
22 apr 2016 21:39
320 EUR
22 apr 2016 21:39
300 EUR
21 apr 2016 19:58
220 EUR
21 apr 2016 19:58
200 EUR
21 apr 2016 16:51
131 EUR
21 apr 2016 16:51
121 EUR
20 apr 2016 10:14
110 EUR
18 apr 2016 22:12
100 EUR
18 apr 2016 13:09
50 EUR