Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, FAT. Lintupuu (Fågelträd). Sign. Helena Tynell, Th. Käppi, Riihimäen Lasi Oy -53.

Klart graverat glas. Diam. 29 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 670
18 921
1 742
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
9
26 apr 2016 15:53
1 670 EUR
26 apr 2016 15:52
1 620 EUR
26 apr 2016 15:52
1 600 EUR
26 apr 2016 15:52
1 570 EUR
26 apr 2016 15:51
1 520 EUR
8
26 apr 2016 15:51
1 500 EUR
8
26 apr 2016 15:50
1 470 EUR
26 apr 2016 15:50
1 420 EUR
8
26 apr 2016 15:50
1 400 EUR
26 apr 2016 15:16
1 350 EUR
26 apr 2016 15:16
1 300 EUR
26 apr 2016 6:13
1 210 EUR
26 apr 2016 6:13
1 160 EUR
25 apr 2016 18:41
1 070 EUR
22 apr 2016 21:13
1 020 EUR
22 apr 2016 21:13
1 000 EUR
21 apr 2016 19:30
820 EUR
21 apr 2016 16:12
800 EUR
21 apr 2016 16:12
800 EUR
19 apr 2016 6:34
740 EUR
18 apr 2016 21:52
720 EUR
18 apr 2016 20:08
700 EUR
18 apr 2016 20:08
700 EUR
18 apr 2016 20:00
620 EUR
18 apr 2016 19:59
600 EUR
18 apr 2016 19:59
600 EUR
18 apr 2016 17:14
500 EUR
18 apr 2016 16:16
200 EUR