Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT, Arabia. 1920-tal.

Blomsterdekor i relief. Diam. 23 cm. Höjd 15 cm.

Krackelerad glasyr och sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 900
32 857
3 026
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (50 bud)
26 apr 2016 19:02
2 900 EUR
26 apr 2016 18:59
2 800 EUR
26 apr 2016 18:59
2 700 EUR
26 apr 2016 18:59
2 650 EUR
26 apr 2016 18:59
2 600 EUR
26 apr 2016 18:58
2 500 EUR
26 apr 2016 18:58
2 450 EUR
26 apr 2016 18:56
2 400 EUR
26 apr 2016 18:56
2 300 EUR
26 apr 2016 18:56
2 300 EUR
26 apr 2016 18:56
2 200 EUR
26 apr 2016 18:56
2 100 EUR
26 apr 2016 18:55
2 000 EUR
26 apr 2016 18:55
1 980 EUR
26 apr 2016 18:55
1 930 EUR
26 apr 2016 18:55
1 880 EUR
26 apr 2016 18:55
1 800 EUR
26 apr 2016 18:55
1 750 EUR
26 apr 2016 18:54
1 700 EUR
26 apr 2016 18:54
1 700 EUR
26 apr 2016 18:54
1 600 EUR
26 apr 2016 18:53
1 550 EUR
26 apr 2016 18:53
1 500 EUR
26 apr 2016 18:53
1 480 EUR
26 apr 2016 18:53
1 400 EUR
26 apr 2016 18:53
1 350 EUR
26 apr 2016 18:53
1 270 EUR
26 apr 2016 18:53
1 220 EUR
26 apr 2016 18:53
1 200 EUR
26 apr 2016 18:52
1 150 EUR
26 apr 2016 18:52
1 100 EUR
26 apr 2016 18:52
1 050 EUR
26 apr 2016 18:52
1 000 EUR
26 apr 2016 18:52
1 000 EUR
26 apr 2016 18:52
970 EUR
26 apr 2016 18:52
950 EUR
26 apr 2016 18:51
920 EUR
26 apr 2016 18:51
900 EUR
26 apr 2016 18:51
860 EUR
26 apr 2016 18:51
840 EUR
26 apr 2016 18:51
800 EUR
26 apr 2016 18:51
780 EUR
26 apr 2016 17:42
760 EUR
26 apr 2016 17:35
740 EUR
26 apr 2016 16:34
720 EUR
26 apr 2016 16:34
700 EUR
26 apr 2016 16:34
620 EUR
26 apr 2016 16:34
600 EUR
26 apr 2016 14:17
320 EUR
25 apr 2016 21:03
300 EUR