Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. GN 25. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -55.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 33,3 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
750
8 498
782
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
27 apr 2016 18:44
750 EUR
26 apr 2016 10:11
720 EUR
19 apr 2016 8:37
700 EUR
18 apr 2016 20:26
200 EUR