Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Stämplad Idman. 1950-tal.

Kupan med justerbar riktning, invändigt vitlackerade. Kupans längd 18,5 cm.

Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
3 000
31 410
3 407
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (25 bud)
8
26 apr 2016 12:25
3 000 EUR
26 apr 2016 12:25
3 000 EUR
8
26 apr 2016 11:57
2 900 EUR
10
26 apr 2016 11:57
2 800 EUR
8
26 apr 2016 10:04
2 700 EUR
10
26 apr 2016 5:58
2 600 EUR
9
25 apr 2016 12:51
2 500 EUR
25 apr 2016 12:51
2 400 EUR
9
25 apr 2016 12:51
2 300 EUR
25 apr 2016 12:51
2 200 EUR
9
25 apr 2016 12:37
2 100 EUR
8
25 apr 2016 7:21
2 000 EUR
24 apr 2016 14:35
1 250 EUR
23 apr 2016 15:53
890 EUR
21 apr 2016 22:16
850 EUR
21 apr 2016 15:15
720 EUR
21 apr 2016 6:30
700 EUR
20 apr 2016 21:01
520 EUR
19 apr 2016 21:25
500 EUR
19 apr 2016 20:47
444 EUR
19 apr 2016 20:23
220 EUR
19 apr 2016 18:59
200 EUR
18 apr 2016 20:12
180 EUR
18 apr 2016 14:21
150 EUR
18 apr 2016 12:41
100 EUR