Göran Hongell

(Finland, 1902-1973)
Göran Hongell
(Finland, 1902-1973)

GÖRAN HONGELL, SKÅLAR 6 ST. Modell 9696. En signerad GH, Karhula. 1930-talets slut.

Grönt, klart, rökfärgat glas. Slipad yta. En matterad. Diam. 11-23,5

Slitage. Små nagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

500
5 735
523
Utropspris
800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
26 apr 2016 15:39
500 EUR
26 apr 2016 15:31
480 EUR
26 apr 2016 15:20
300 EUR
25 apr 2016 20:45
280 EUR
21 apr 2016 14:04
65 EUR
21 apr 2016 8:43
50 EUR