Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.

Målad björk och formpressad björkfaner, klädsel i konstläder. Höjd 77 cm, bredd 57 cm, djup 57 cm.

Sedvanligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
200
2 266
209
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (4 bud)
27 apr 2016 18:01
200 EUR
25 apr 2016 17:28
190 EUR
24 apr 2016 18:20
120 EUR
21 apr 2016 21:55
100 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

370. Dan Wolgers, "Världsklocka".
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK