Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPA. Tillverkad av Orno. 1950-tal.

Mässingskupa, vitlackerad innanför. Justerbar. Kupans höjd 21 cm, stomme 30 cm. Stämpel.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 150
13 030
1 200
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (26 bud)
8
26 apr 2016 12:11
1 150 EUR
26 apr 2016 12:11
1 100 EUR
8
26 apr 2016 12:11
1 100 EUR
26 apr 2016 7:44
915 EUR
26 apr 2016 7:44
895 EUR
26 apr 2016 7:44
875 EUR
26 apr 2016 7:44
855 EUR
26 apr 2016 7:44
835 EUR
26 apr 2016 7:44
815 EUR
26 apr 2016 7:44
795 EUR
26 apr 2016 7:44
775 EUR
26 apr 2016 7:44
755 EUR
26 apr 2016 7:44
735 EUR
26 apr 2016 7:44
715 EUR
26 apr 2016 7:44
695 EUR
26 apr 2016 7:35
675 EUR
26 apr 2016 7:35
655 EUR
23 apr 2016 21:06
600 EUR
23 apr 2016 15:52
450 EUR
23 apr 2016 14:50
400 EUR
22 apr 2016 18:57
320 EUR
21 apr 2016 22:21
300 EUR
19 apr 2016 18:38
200 EUR
19 apr 2016 13:44
160 EUR
18 apr 2016 19:18
150 EUR
18 apr 2016 17:59
100 EUR