Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9227. Tillverkad av Idman. 1950-tal.

Vitmålad metall och mässing. Höjd 44 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
810
8 456
916
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (29 bud)
25 apr 2016 11:21
810 EUR
9
25 apr 2016 11:21
799 EUR
9
25 apr 2016 11:21
790 EUR
25 apr 2016 11:21
770 EUR
9
25 apr 2016 11:21
750 EUR
25 apr 2016 11:21
730 EUR
9
25 apr 2016 11:20
710 EUR
25 apr 2016 11:20
690 EUR
9
25 apr 2016 11:19
670 EUR
25 apr 2016 11:19
650 EUR
9
25 apr 2016 10:35
630 EUR
25 apr 2016 8:46
610 EUR
8
25 apr 2016 8:46
600 EUR
8
25 apr 2016 8:46
590 EUR
25 apr 2016 8:46
570 EUR
8
25 apr 2016 8:45
550 EUR
25 apr 2016 8:45
530 EUR
8
25 apr 2016 8:08
510 EUR
25 apr 2016 8:08
490 EUR
25 apr 2016 6:25
470 EUR
25 apr 2016 6:25
450 EUR
25 apr 2016 6:25
440 EUR
24 apr 2016 21:57
420 EUR
24 apr 2016 2:42
400 EUR
22 apr 2016 15:44
380 EUR
20 apr 2016 14:09
240 EUR
18 apr 2016 19:24
200 EUR
18 apr 2016 16:07
55 EUR
18 apr 2016 12:31
50 EUR