Saara Hopea

(Finland, 1925-1984)
Saara Hopea
(Finland, 1925-1984)

SAARA HOPEA, KONSTGLASSKÅL. Sign. S Hopea Nuutajärvi Notsjö -57.

Rubinrött glas. Diameter 29 cm, höjd 12 cm.

Sedvanligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

250
2 818
261
Utropspris
600 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
27 apr 2016 17:51
250 EUR
27 apr 2016 17:51
220 EUR
27 apr 2016 17:46
200 EUR
25 apr 2016 14:36
150 EUR
23 apr 2016 19:06
67 EUR