Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Stämplad Taito.

Perforerad mässing, nertill tygskärm. Höjden justerbar. Diameter 45 cm.

Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
2 500
26 175
2 839
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
27 apr 2016 18:30
2 500 EUR
27 apr 2016 18:30
2 400 EUR
27 apr 2016 15:05
2 200 EUR
27 apr 2016 15:05
2 100 EUR
27 apr 2016 12:08
1 600 EUR
26 apr 2016 23:47
1 550 EUR
23 apr 2016 15:37
1 500 EUR
22 apr 2016 12:09
800 EUR
21 apr 2016 23:02
600 EUR
20 apr 2016 14:39
450 EUR
19 apr 2016 13:01
400 EUR