Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.

Polerad mässing. Foten beklädd med rotting. Höjd 37,5 cm.

Sedvanligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
4 800
50 112
5 429
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
11
27 apr 2016 21:40
4 800 EUR
27 apr 2016 21:40
4 600 EUR
11
27 apr 2016 21:39
4 400 EUR
15
27 apr 2016 21:38
4 200 EUR
11
27 apr 2016 21:38
4 000 EUR
11
27 apr 2016 21:19
3 900 EUR
14
27 apr 2016 19:07
3 800 EUR
10
27 apr 2016 19:07
3 700 EUR
10
27 apr 2016 19:05
3 300 EUR
12
27 apr 2016 19:05
3 200 EUR
10
27 apr 2016 19:04
3 100 EUR
12
27 apr 2016 19:04
3 000 EUR
12
26 apr 2016 23:48
2 900 EUR
13
26 apr 2016 23:48
2 800 EUR
12
26 apr 2016 14:49
2 700 EUR
11
25 apr 2016 10:51
2 600 EUR
10
25 apr 2016 10:51
2 500 EUR
10
23 apr 2016 15:38
2 400 EUR
9
22 apr 2016 12:07
2 000 EUR
8
21 apr 2016 23:06
1 700 EUR
21 apr 2016 19:24
1 600 EUR
21 apr 2016 19:12
1 500 EUR
21 apr 2016 6:35
1 300 EUR
19 apr 2016 9:37
888 EUR
19 apr 2016 7:17
444 EUR
18 apr 2016 22:43
333 EUR
18 apr 2016 21:26
30 EUR