Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, LJUSSTAKE. Stämplad TT, Taito, 8038. 1940-/50-tal.

Polerad mässing. Mått 18,5x18,5 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 440
15 034
1 629
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (25 bud)
27 apr 2016 21:27
1 440 EUR
27 apr 2016 21:27
1 390 EUR
27 apr 2016 21:26
1 300 EUR
27 apr 2016 21:26
1 250 EUR
27 apr 2016 21:25
1 200 EUR
27 apr 2016 21:25
1 150 EUR
27 apr 2016 21:22
1 100 EUR
27 apr 2016 21:22
1 050 EUR
27 apr 2016 21:20
1 000 EUR
27 apr 2016 21:20
980 EUR
27 apr 2016 21:20
960 EUR
27 apr 2016 21:20
940 EUR
27 apr 2016 21:19
915 EUR
27 apr 2016 21:19
895 EUR
27 apr 2016 21:13
860 EUR
27 apr 2016 21:13
840 EUR
27 apr 2016 21:11
780 EUR
27 apr 2016 21:11
760 EUR
27 apr 2016 21:11
700 EUR
27 apr 2016 21:11
680 EUR
27 apr 2016 19:31
640 EUR
26 apr 2016 23:47
488 EUR
26 apr 2016 11:01
460 EUR
19 apr 2016 11:48
300 EUR
18 apr 2016 13:08
50 EUR