Viljo Hirvonen

(Finland)
Viljo Hirvonen
(Finland)

VILJO HIRVONEN, GOLVLAMPA, H 801. Stämplad Valaistustyö, H 801. Tidigt 1970-tal.

Foten klädd i svart läder, skärmen vitmålad metall och mässing. Justerbar. Höjd ca 165 cm.

Smärre slitage och liten buckla. Ej funktionstestad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 800
20 394
1 878
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (6 bud)
25 apr 2016 13:12
1 800 EUR
22 apr 2016 10:40
1 350 EUR
21 apr 2016 23:02
1 300 EUR
21 apr 2016 12:28
1 200 EUR
21 apr 2016 6:34
1 000 EUR
18 apr 2016 11:00
500 EUR