Arne Jones E1299

Svenn Eske Kristensen

(Danmark, 1905-2000)
Svenn Eske Kristensen
(Danmark, 1905-2000)

SVENN ESKE KRISTENSEN, SATSBORD, 3 DELAR. 1950-tal.

Teak och svart laminatskiva. Svenn Eske Kristensen för Ludvig Pontoppidan, Köpenhamn. Höjd 55 cm, 58x38 cm. Höjd 51 cm, 51x38 cm. Höjd 47 cm, 44x38 cm.

Obetydligt slitage

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
620
6 535
710
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (15 bud)
27 apr 2016 21:36
620 EUR
27 apr 2016 21:36
600 EUR
27 apr 2016 21:35
580 EUR
27 apr 2016 21:35
560 EUR
27 apr 2016 21:33
540 EUR
27 apr 2016 21:33
520 EUR
27 apr 2016 21:32
500 EUR
27 apr 2016 21:32
480 EUR
27 apr 2016 21:32
460 EUR
27 apr 2016 21:32
440 EUR
27 apr 2016 21:04
420 EUR
27 apr 2016 7:27
400 EUR
26 apr 2016 17:56
380 EUR
23 apr 2016 9:55
220 EUR
18 apr 2016 22:13
200 EUR