Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, GLASSTÄLL. Tillverkad av Taito. 1940-/50-tal.

Polerad mässing, delvis beklädd med läder. Höjd 22,5 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
600
6 282
681
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (11 bud)
27 apr 2016 21:24
600 EUR
27 apr 2016 21:24
500 EUR
27 apr 2016 21:24
400 EUR
27 apr 2016 21:23
350 EUR
27 apr 2016 21:23
280 EUR
27 apr 2016 21:23
260 EUR
26 apr 2016 23:47
222 EUR
25 apr 2016 18:45
180 EUR
21 apr 2016 8:48
150 EUR
20 apr 2016 20:35
85 EUR
18 apr 2016 13:07
50 EUR