Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR. Sovande fågel. Sign. Timo Sarpaneva, Iittala -62 58/77.

Blått och klart glas. Bredd 21 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
2 310
26 172
2 410
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
8
25 apr 2016 11:38
2 310 EUR
25 apr 2016 11:38
2 210 EUR
25 apr 2016 11:38
2 200 EUR
25 apr 2016 11:37
2 100 EUR
25 apr 2016 11:37
2 010 EUR
25 apr 2016 11:37
2 000 EUR
25 apr 2016 11:37
1 950 EUR
25 apr 2016 11:34
1 650 EUR
25 apr 2016 11:34
1 600 EUR
25 apr 2016 11:32
1 550 EUR
25 apr 2016 11:04
1 500 EUR
24 apr 2016 21:12
1 110 EUR
21 apr 2016 21:36
800 EUR
20 apr 2016 21:57
720 EUR
20 apr 2016 17:41
700 EUR
20 apr 2016 12:45
650 EUR
18 apr 2016 21:48
620 EUR
18 apr 2016 14:16
600 EUR
18 apr 2016 9:44
200 EUR

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

118. Vacheron Constantin, Overseas, "1st Generation Overseas", ca 1997.
Utropspris
175 000 - 195 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK